Alerjik astım krizi, astım hastaları için çoğu zaman korkutan bir durumdur. Önemsiz gibi görünse de hayati risk taşımaktadır. Bu duruma bir alerji uzmanı tarafından teşhis konulup tedavi kararlaştırılması için muayene öncesi yapmanız gereken bir takım hazırlıklar var. Bu makalemizde sizlere doktora gitmeden yapmanız gereken hazırlıkları anlattık.

Alerjik Astım Krizi İçin Doktora Giderken Nasıl Hazırlık Yapılmalı?

Doktora Gitmeden Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Alerji uzmanınızla gerçekleştireceğiniz muayeneden tam bir verim almak istiyorsanız, muayene öncesi iyi hazırlık yapmanızda fayda var. Her muayenede;

– Daha önce yaptırdığınız tahlil sonuçlarınızı getirin.

– Belirtilerinizi ve belirtilerinizin ne derece rahatsız edici olduğunu doktorunuza anlayabileceği şekilde anlatmanız için bazı notlar alın.

– Doktorunuza soracağınız soruları not edin ki muayene sonrasında aklınızda soru işareti kalmasın; sorabileceğiniz bazı sorulara örnek olarak;

– Tedavi planı uygulamamız gerekir mi?

– Alerjik astım krizinin geleceğini gösteren en belirgin belirtiler nelerdir?

– Belirtiler kötüye gittiğinde veya tetikleyici bir alerjene maruz kaldığımda ne yapmalıyım?

– Alerjik astım krizi geliştiğinde izleyeceğim yol nedir?

Önemli Bilgi;

Alerjik astım için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir.Alerjik astımlı kişiler alerjik astım uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji / immünoloji uzmanları alerjik astım hastalığı konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından alerjik astımdan şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.