Alerjik astım krizi astım hastalarının en büyük korkularından biridir. Alerjik astım krizinin başlıca belirtileri nefes alıp vermede zorlanma, akciğerde hırlama, nefes sıkışması ve öksürük krizleridir. Ancak bu belirtiler kişiden kişiye de değişebilmektedir. Bu başlıkta alerjik astım krizinin belirtilerini sizler için anlattık.

Alerjik Astım Krizinin Belirtileri Nelerdir?

Alerjik Astım Krizinin Başlıca Belirtileri Nelerdir?

– Şiddetli nefes darlığı

– Göğüs sıkışması

– Göğüs ağrısı

– Öksürük

– Hırıltı

Alerjik astım krizinin belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Doktorunuzla size özel ve belli başlı belirtilerinizi kesinleştirmek ve bu belirtiler oluşmaya başladığında neler yapmanız gerektiğiyle ilgili görüşmenizde fayda var .

Eğer astım krizi belirtileri doktorunuzun önerdiği şekilde ilaçlarınızı kullanmanızdan sonra bile hafiflemiyor, aksine kötüye gidiyorsa, bir acil servise gitmeye ve doktor müdahalesine ihtiyacınız olabilir.

Önemli Bilgi;

Alerjik astım için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir.Alerjik astımlı kişiler alerjik astım uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji / immünoloji uzmanları alerjik astım hastalığı konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından alerjik astımdan şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.