Polen alerjisi, bahar aylarının gelmesine bir çok insanın sevinmesine engel olur ve bu durum rahatsız edici bir durumdan çıkıp artık günlük ritüel yaşamımızı adeta kontrol eden bir duruma  gelir. Sizleri bahar aylarında tekrardan rahat bir yaşam sürebilmeniz  ve sizi bilgilendirmek için polen alerjisini detaylı bir şekilde inceledik. Bu makalemizde sizler için polen alerjisinin Alternatif Ve Bitkisel Tedavi Yöntemlerini inceledik;

Alternatif Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Polen Alerjisi İçin Alternatif Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

– Havayı kontrol etmek: Yerel hava durumu raporunuzun polen sayımı günün yüksek veya düşük olup olmadığını söylemesi gerekir. Bunu sizde tahmin edebilirsiniz, polen sayımı ılık, kuru ve rüzgarlı olduğunda daha yüksektir. Serin, yağışlı ve ıslak olduğunda daha düşüktür. Eğer yüksek polen sayımı olan bir gün olacağını biliyor iseniz mümkün olduğunca evden çıkmamanızı öneririz. Polen sayımını internet aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

– Polenleri dışarıda tutmak: Arabanızın veya evinizin penceresini açtığınızda içeri dolan polenleri temizlemek için klimanızı HEPA filtresi ile çalıştırmanız içerideki tüm havayı temizleyecektir. Çamaşırlarınızı kurutmak için dışarı asmanız giyeceklerinizin üstünün polenlerle dolmasını sağlar ve bu da vücudunuz ve siz için adeta çekilmez bir durum haline gelir, kurutucu kullanmanızı öneririz. Eğer günün bir çok saati dışarıda geçiriyor iseniz evinize gittiğinizde üstünüzü değiştirip yatmadan önce mutlaka duş alıp kafanızı yıkamanız gerekir, eğer yapmaz iseniz tüm gün üstünüze yapışan polenler sayesinde hepsini yastığınıza ve örtündüğünüz maddeye aktarırsınız ve tüm gece sizi rahatsız eder. Evde beslediğiniz hayvanınızı dışarıya çıkarttığınızda, eve geldiğinde yatak odanıza girmesine izin vermeyiniz.

– Polen Tamponu Oluşturmak: Dışarı çıktığınızda gözlerinizi korumak için güneş gözlüğü ve kafanızı korumak için mutlaka şapka takın.

– İlaç Almak: Polen sayımının yüksek olduğu günlerde, güne başlamadan dışarı çıkmadan önce belirtiler görünmeden önce ilaç almanızı öneririz.

Önemli Bilgi;

Polen alerjisi için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Polen alerjisi olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji  /  İmmünoloji Uzmanları Polen Alerjisi konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından polen alerjisinden şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.