Genellikle bir hastalık belirtileri görüldüğünde hepimiz, ilk önce aile hekimine başvurmaya meyilli oluruz. Ancak,Böcek Alerjisi gibi hastalıklarda gitmeniz gereken doktor bir Alerji / İmmünoloji Uzmanıdır. Alerji uzmanları Böcek alerjisi gibi tüm alerjik hastalıklar konusunda geniş çaplı eğitim almış, deneyimli uzmanlardır. Sizler için bu makalemizde Böcek alerjisinde Doktora Giderken nasıl hazırlık yapmamız gerektiğini anlattık.

Böcek Alerjisi İçin Doktora Giderken Nasıl Hazırlık Yapmalı?

Böcek Alerjisi İçin Doktora Giderken Nasıl Hazırlık Yapmalı?

– Kişisel değişimlerinizi not edin: Büyük ya da küçük yaşadığınız stres ya da değişiklikleri not edin.

– Sizi en çok rahatsız eden belirtileri not edin: Örneğin, günün belirli saatlerinde kötüleşen belirtilerinizi, belirli mevsimlerde kötüleşen belirtilerinizi ve diğer tetikliyeciliere maruz kaldığınızdaki belirtileri not edin.

-Kullandığınız ilaçların listesini götürün: Kullandığınız vitamin, alerji, soğuk algınlığı gibi her türlü ilacı doktorunuzun bilmesi için ilaçların listesini hazırlayın.

– Sorularınızı yazın: Muayenede zamanını kısıtlı olabilir ya da soracağınız önemli soruları unutabilirsiniz. Aklınızda soru işareti kalmaması için soracağınız soruları önceden hazırlamanızda fayda var.

– Kullandığınız alerji ve öksürük ilaçlarını bırakın: Böcek Alerjisi teşhisi için alerji uzmanınız alerji testi yapmayı uygun görebilir. Bu nedenle testin sonucunu etkilememesi bakımından kullandığınız alerji ve diğer ilaçları 1 hafta boyunca kullanmayın

Önemli Bilgi;

Polen alerjisi için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Polen alerjisi olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji  /  İmmünoloji Uzmanları Polen Alerjisi konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından polen alerjisinden şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.