Bir çok insanın belkide kronik olarak başına gelen rahatsız edici burun tıkanıklığı durumunun uyku uyuyamama koku yetisini kaybetme gibi önemli görülen sorunları olsa da neredeyse kimse bu hastalığı o kadar önemsemez. Bir çok alerjik durumdan oluşan burun tıkanıklığının ne olduğunu sizler için bu makalemizde inceledik.

Burun Tıkanıklığı Nedir ?

Burun tıkanıklığı ya da tıkalı burun olarak  bilinen sorun aslında burun kemiklerinin ve kan damarlarının bitişik olduğundan dolayı kaynaklanan ‘’Tıkalı’’ hissi veren bir hastalıktır. Burun tıkanıklığına aynı zamanda burun akıntısı da eşlik edebilir.

Burun tıkanıklığı daha çok yetişkinleri ve 10 yaşından büyük çocukları rahatsız eder. Fakat burun tıkanıklığı çocuklar için risk teşkil edebildiği gibi gece uyurken rahatsız edebilir ve aynı zamanda fazla yemek yeme isteği de gelmez.

Bir çok alerjik hastalığa sebep olan ve alerjik hastalıktan dolayı sizi rahatsız eden burun tıkanıklığının bir çok nedeni vardır ve bir sonraki makalemizde sizleri  burun tıkanıklığının nedenleri hakkında bilgilendireceğiz.