Cilt kaşıntısı, rahatsız edici olan ve hayat kalitemizi etkileyen, günlük yaşamımızı daha da zor bir hale getiren bir durumdur. Cilt kaşıntısı bir alerji belirtisi olabilir. Bizde sizlere bu makalemizde alerji belirtisi olan bu cilt kaşıntısı durumunun sizler için ne zaman doktora gidilmeli sorusuna cevap verdik

Cilt Kaşıntısı İçin Ne Zaman Doktora Gidilmeli?

Cilt Kaşıntısı İçin Ne Zaman Doktora Gidilmeli?

Eğer cilt kaşınmasında altta belirttiğimiz 5 madde görüldüğünde alerji uzmanınıza başvurmanız gerekmektedir. Gelin, bakalım bu 5 madde nedir ve ne zaman doktora gitmemiz gerekiyor sorusunu kafanızdan çıkartalım.

– Cilt kaşınmalarınız 2 haftadan fazla sürüyorsa ve kendi önlemleriniz bu durumda bir işe yaramıyorsa,
– Uyumanızı,günlük yaşamınızı etkiliyorsa ve etkileri gittikçe şiddetleniyorsa,
– Aniden ortaya çıkar ve kolayca açıklanamazsa,
– Tüm vücudunuzu etkiliyorsa,
– Bağırsak ve idrar sıklığında değişikler,ciltte kızarma,çok yorgun hissetmek,ateşlenmek,kilo kaybı gibi belirtilerin olması.

Önemli Bilgi;

Cilt kaşıntısı için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Cilt kaşıntısı olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji  /  İmmünoloji Uzmanları alerji belirtileri konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından alerjiden şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.