Cilt kaşıntısı, rahatsız edici olan ve hayat kalitemizi etkileyen, günlük yaşamımızı daha da zor bir hale getiren bir durumdur. Cilt kaşıntısı bir alerji belirtisi olabilir. Bizde sizlere bu makalemizde alerji belirtisi olan bu cilt kaşıntısı durumunun sizler için belirtilerini inceledik.

Cilt Kaşıntısının Belirtileri Nelerdir?

Cilt Kaşıntısının Belirtileri Nelerdir?

Kaşıntılarınız cildinizdeki hacmi küçük olan yerlerde kol,bacak gibi yerlerde de görünebilir,tüm vücudunuzda da görülebilir.Cilt kaşıntısı,deride gözle görülür herhangi bir değişiklik olmadan ortaya çıkabilir.Veya altta gösterdiğimiz 4 maddeli gözle görülür belirtileri olabilir;
– Kızarıklık
– Şişlikler,benekler ya da kabarmalar
– Kuru ya da cilt çatlaması
– Derimsi pullu bir cilt dokusu

Bazen bu kaşıntılar uzun süreli,yoğun olabilir ve bu durum daha fazla kaşıntıya yol açabilir. Ne kadar fazla kaşınırsa o kadar fazla kaşırsınız ve bu durumdan kurtulması zorlaştığı gibi cildinize zarar verme veya mikrop kapma olasılığınızda doğru orantıda artabilir.

Önemli Bilgi;

Cilt kaşıntısı için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Cilt kaşıntısı olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji  /  İmmünoloji Uzmanları alerji belirtileri konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından alerjiden şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.