Evcil hayvan alerjisi burun boşluklarındaki dokuları etkilediği için sinüzit, astım gibi çeşitli komplikasyonlara sebep olabilir. Burun boşluklarındaki dokularda meydana gelen kronik inflamasyon sinüsleri tıkayarak sinüzite sebep olur. Bu yazımızda sizlere evcil hayvan alerjisinin neden olduğu komplikasyonlarını yazdık.

Evcil Hayvan Alerjisi Komplikasyonları

Evcil Hayvan Alerjisi Komplikasyonları

Sinüzit

Hayvan alerjisi nedeniyle burun boşluklarındaki dokularda meydana gelen kronik inflamasyon, burun boşluğunuz ile bağlantılı olan sinüslerin tıkanmasına neden olabilir. Bu tıkanma, sinüzit gibi bakteriyel sinüs enfeksiyonu gelişimini sizde daha olası hale getirebilir.

Astım

Astım ve hayvan alerjisi olan bireyler sıklıkla astım semptomları ile başa çıkma konusunda zorluk yaşarlar. Acil müdahale ya da medikal tedavi gerektiren astım atakları riski mevcuttur.

Önemli Bilgi;

Alerji uzmanları (Diğer adıyla immünoloji ve alerji hastalıkları uzmanları) astım, immünoloji ve alerji hastalıkları konularında özel eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle   alerji testlerinin alerji uzmanları tarafından yapılması ve değerlendirilmesi uygundur.