Burun akıntısı ile birlikte gelen ve alerjik reaksiyonları fazla olan geniz akıntısı, kimi zaman rahatsız edici kimi zaman ise hastalık ön belirtisi olabilir. Bu makalemizde rahatsız edici ve hafife alınmaması gereken bu durumun sizler için belirtilerini inceledik;

Geniz Akıntısının Belirtileri Nelerdir?

Geniz Akıntısının Belirtileri Nelerdir?

Geniz akıntısı sürekli olarak boğazınızı temizleme isteği yaratır ve öksürüğün en yaygın nedenlerinden biri olmakla beraber,öksürüğünüzü tetikler ve bu durum geceleri daha da kötüleşir. Çok fazla mukus sesinizin kısılmasına ve boğazınızın tahriş olmasına neden olabilir.

Eğer mukus östaki borusunu tıkarsa,boğazınız ile bağlantılı olan orta kulağınız acılı bir enfeksiyon geçirebilir.Eğer bu yollar kapanırsa sinüs enfeksiyonu da gerçekleşebilir.

Önemli bilgi;

Geniz Akıntısı, için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Geniz akıntısı olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji  /  İmmünoloji Uzmanları alerji belirtileri konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından alerjiden şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.