Kandan alerji testi bir çok alerjiye teşhis koymak için en iyi seçenek olmakla beraber tedaviye başlamak için en iyi seçenektir. Bir çok tarzı olan bu kandan alerji testinin en ince ayrıntısına kadar sizler için inceledik. Aşağıdaki makalemizde kandan alerji testinin sonuçlarının neler olduğunu inceledik gelin hep beraber bakalım bir numaralı teşhis maddesine;

Kandan Alerji Testi Sonuçları

Kandan Alerji Testi Sonuçları

Olumlu bir sonuç, Kanınızda alerjiye özgü antikorların tepsit edildiği anlamına gelir ve bu genellikle bir alerjinizin olduğunun göstergesidir. Kan testi, tam olarak alerjinizin ne olup olmadığını gösterecektir bununla birlikte, pozitif bir test çıksa bile nadir rastlanan durumlarda alerjik reaksiyon göstermeyen hastalar da mevcuttur.

Olumsuz bir sonuç, muhtemelen gerçek bir alerjiniz olmadığını gösterecektir. Bu durum, bağışıklık sisteminizin muhtemelen test edilen alerjene cevap vermediği anlamına gelir. Bununla birlikte, yine nadir görünen durumlardan biri olan kan testininiz negatif çıksa bile halen bazı maddelere karşı alerjen beslemeniz normal oluşudur.

Kandan alerji testi sonuçları dikkatli bir şekilde alerji uzmanınız tarafından yorumlanmalıdır. Alerji uzmanınız belirli bir alerji teşhisi koyduğunda belirtilerinizi ve tıbbi geçmişinizi de değerlendirecektir.

Önemli Bilgi;

Çocuk Alerji Uzmanları (yeni adıyla Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı) doğumdan 18 yaşına kadar görülen astım ve alerjik hastalıklar konusunda özel eğitim alarak Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı diploması alan ve aynı zamanda da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan doktorlardır.