Sigara kullanımının ve kötü hava sahası artışı yüzünden günümüzdeki en korkutucu ve en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan öksürüğünüzden kan gelmesi durumunu sizler için açıkladık.

Kanlı Öksürük Nedir?

Kanlı Öksürük Nedir ?

Kanlı öksürük genel olarak,çeşitli akciğer hastalıkları yüzünden olmakla beraber bir çok alerji çeşidi yüzünden de olduğu görülür.Öksürüğün iki çeşit formu bulunmaktadır bunlar:

– Kanın açık kırmızı veya pembe gelmesi

– Kanın balgam ile karışması

Aynı zamanda hemoptizi (balgam ile karışık kan tükürmek) olarak bilinir. Küçük miktarda bir kanlı öksürük bile sizin acil tıbbi yardıma ihtiyacınız olduğunun habercisi olabilir.Fakat kan renginde olan tükürüklerin bazıları genel olarak görülür ve o kadar da ciddi bir durum değildir.

Eğer yüksek miktarda kanlı öksürüyorsanız acil tıbbi yardıma ihtiyacınız var demektir.

Önemli Bilgi;

Kanlı öksürük için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Kanlı öksürüğü olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji / immünoloji uzmanları kanlı alerjik öksürük hastalığı konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından alerjik öksürükten şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.