Genellikle bir hastalık belirtileri görüldüğünde hepimiz, ilk önce aile hekimine başvurmaya meyilli oluruz. Ancak, Polen Alerjisi gibi hastalıklarda gitmeniz gereken doktor bir Alerji / İmmünoloji Uzmanıdır. Alerji uzmanları Polen alerjisi gibi tüm alerjik hastalıklar konusunda geniş çaplı eğitim almış, deneyimli uzmanlardır. Sizler için bu makalemizde Polen Alerjisinde Doktora Giderken nasıl hazırlık yapmamız gerektiğini anlattık;

Polen Alerjisi İçin Doktora Giderken Nasıl Hazırlık Yapmalı?

Doktora Giderken Nasıl Hazırlık Yapmalı?

– Yaşadığınız belirtileri not edin: Alakasız görünse dahi yaşadığınız her belirtiyi not edin.

– Kişisel değişimlerinizi not edin: Büyük ya da küçük yaşadığınız stres ya da değişiklikleri not edin.

– Sizi en çok rahatsız eden belirtileri not edin: Örneğin, günün belirli saatlerinde kötüleşen belirtilerinizi, belirli mevsimlerde kötüleşen belirtilerinizi ve diğer tetikleyicilere maruz kaldığınızda ki belirtileri not edin.

-Kullandığınız ilaçların listesini götürün: Kullandığınız vitamin, alerji, soğuk algınlığı gibi her türlü ilacı doktorunuzun bilmesi için ilaçların listesini hazırlayın.

– Sorularınızı yazın: Muayenede zamanını kısıtlı olabilir ya da soracağınız önemli soruları unutabilirsiniz. Aklınızda soru işareti kalmaması için soracağınız soruları önceden hazırlamanızda fayda var.

– Kullandığınız alerji  ilaçlarını bırakın: Polen Alerjisi teşhisi için alerji uzmanınız alerji testi yapmayı uygun görebilir. Bu nedenle testin sonucunu etkilememesi bakımından kullandığınız alerji ve diğer ilaçları 1 hafta boyunca kullanmayın.

Önemli Bilgi;

Polen alerjisi için erken ve doğru teşhis, ayrıca zamanında tedavi önemlidir. Polen alerjisi olan kişiler alerji uzmanları tarafından teşhis edilip tedavi edilmedir. Alerji  /  İmmünoloji Uzmanları Polen Alerjisi  konusunda eğitim almış uzmanlardır. Bu nedenle alerji uzmanları tarafından polen alerjisinden şüphelenilen kişilerin incelenmesi ve teşhis konulup tedavi edilmesi gerekir.